Četiri pobjede i poraz hrvatskih klubova u Triglav ligi

Anđelo Šetka vodio je Jadran do pobjede sa pet golova.

Četiri najbolja hrvatska vaterpolska kluba upisali su pobjede u 12. kolu regionalne Triglav lige, dok je posljednjeplasirani POŠK jedini upisao poraz.

Jug je nakon poraza u prošlom kolu od Crvene zvezde na Gružu dočekao Jadran iz Herceg Novog i savladao ga s visokih 14:7. Utakmicu su Gospari riješili u drugoj četvrtini kada su otišli na 5:1, a do kraja su odradili posao. Hrvoje Benić predvodio je Jug sa četiri gola, dva su zabili Maro Joković, Luka Lončar i Marko Žuvela.

Mladost je još u petak došla do bodova u Šabcu pobjedom 7:6. Žapci su na poluvrijeme otišli s 5:2, imali su tri pogotka razlike 1:33 minute prije kraja, ali su vaterpolisti Šabca došli na minimalan zaostatak, no više od toga nisu mogli. Cosmin Radu zabio je tri gola za Mladost, a Đorđe Vučinić bio je dvostruki strijelac kod domaćina.

Splitski Jadran došao je do pobjede protiv Crvene zvezde u gostima. Splićani su već nakon prvih osam minuta stvorili prednost 4:1, početkom posljednje četvrtine golom Borisa Popovića došli su na velikih +6, a Zvezda je ipak do kraja uspjela ublažiti poraz. Anđelo Šetka briljirao je s pet golova, a čak su tri igrača Jadrana završila utakmicu prije vremena zbog tri isključenja.

U preostalim susretima posljednjeplasirani POŠK poražen je kod kuće od Partizana rezultatom 10:5, dok je Mornar na gostovanju u Kotoru kod Primorca slavio s 12:11. Marko Elez zabio je četiri gola, a Slavko Čalić tri.