Četvrta uzastopna pobjeda Medveščaka

Prvi put ove sezone Medvjedi su ostvarili četiri pobjede zaredom, posljednja je došla na gostovanju kod Vitjaza.

KHL/Getty Images

Medveščak je na gostovanju u Podolsku protiv Vitjaza ostvario četvrtu pobjedu zaredom i oživio nadu za plasman u doigravanje. Medvjedi su slavili rezultatom  3-2 (1-1, 0-1, 1-0, 1-0) nakon produžetka. Prije Vitjaza zagrebačka momčad dobila je Neftehimik, Slovan i Atlant.

U subotnjoj gostujućoj utakmici Mdveščak je u vodstvo doveo Pascal Pelletier u 10. minuti, a stvari je na početak vratio Vjačeslav Soloduhin sedam minuta kasnije. Vodstvo Vitjazu donio je Aleksandar Kučerjavenko, dok je za Medvjede izjednačio Bill Thomas dvije i pol minute prije kraja. Pobjedu Zagrepčanima donio je James Wright u drugoj minuti produžetka.

U trećem ovosezonskom dvoboju ove dvije ekipe Medveščak je ostvario drugu pobjedu, odnosno prvu u gostima. Medveščak je s nova dva boda napustio začelje Zapadne konferencije i popeo se za dva mjesta na 12. poziciju sa 54 boda. Vitjaz je ostao deveti sa 58 bodova, a na posljednjem, osmom mjestu koje vodi u doigravanje nalazi se Soči sa 60 bodova.

Sljedeću utakmicu Medvjedi igraju protiv Lokomotiva u gostima za dva dana, a onda im slijede četiri domaće utakmice.