Četvrtfinale dolazimo! Hrvatska za plasman u polufinale protiv Španjolske

Hrvatska u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva igra u utorak protiv Španjolske.

HRS

Hrvatska rukometna reprezentacija plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Francuskoj. Hrvatska je danas bila bolja od Egipta i zasluženo slavila s 21:19.

Hrvatska je u utakmicu ušla kao veliki favorit, i na kraju naši nisu dozvolili nekakvu senzaciju kao što su danas podbacili Nijemci i Danci, reprezentacije koje su neočekivano ispale već u osmini finala. Kauboji su sjajno počeli i odmah poveli 4:1, da bi već u 15 minuti utakmice imali prednost 9:4. Hrvatska je do kraja prvog poluvremena pokazala vrlo dobru igru i na odmor otišla s prednošću od šest razlike, bilo je 13:7.

Bolja igra Egipta u drugom dijelu, ali Hrvatska je uspjela zadržati prednost.

Rukometaši Egipta bolje su ušli u drugo poluvrijeme utakmice, uspjeli su napraviti seriju 5:1, i pokazali da se mogu vratiti u utakmicu. Hrvatska je ponovno ušla u neku ‘crnu rupu’ i nije uspijevala doći do pogotka čak deset minuta, ali s boljom obranom nismo dopustili Egipćanima da se potpuno vrate u utakmicu. Nakon izlaska iz ‘krize’ Kauboji su do kraja kontrolirali utakmicu. I sve do završetka utakmice naši su reprezentativci držali prednost od tri, četiri pogotka razlike, da bi na kraju utakmice dopustili Egiptu da smanji rezultat, i tako je konačan rezultat na semaforu glasio 21:19.

Hrvatsku je predvodio Zlatko Horvat sa šest pogodaka, pet je upisao Cindrić koji je na kraju izabran i za igrača utakmice, potpuno zasluženo. Ivan Pešić ukupno je skupio 11 obrana. Kod Egipta najbolji je bio Ahmed Elahmar s pet pogodaka.

Hrvatska će svoj susret četvrtfinala protiv Španjolske igrati u utorak od 20:45 u Montpellieru.

HRVATSKA – EGIPAT 21:19 (13:7)

HRVATSKA: Stevanović, Pešić (9+2);  Mihić, Duvnjak 2, Stepančić 3, Gojun, Matulić, Horvat 6, Kontrec, Mandalinić, Štrlek 1, Musa 3, Jotić, Mamić 1, Šebetić, Cindrić 5.

Izbornik: Željko Babić

EGIPAT: Shahin, Hendawy; Abouebaid 4, Omar, Ramadan 3, Eissa 1, Abdelrazek, Khairy, Elbassiouny 1, Elmasry, Abdou, Elderaa 3, Elahmar 5, Shebib 1, Sanad, Abdelrahim.

Izbornik: Marwan Ragab