Challenger Andria: Nakon Galovića i Škugor bez polufinala

Prije njega, s istog turnira je ispao i Viktor Galović kojeg je pobijedio bosansko-hercegovački tenisač Mirza Bašić.

Hrvatski tenisač Franko Škugor izgubio je meč četvrtine finala na Challengeru u talijanskoj Andriji od Bjelorusa Uladzimira Ignatika sa 4:6 i 4:6. Prije njega, s istog turnira je ispao i Viktor Galović kojeg je pobijedio bosansko-hercegovački tenisač Mirza Bašić sa 6:4 i 6:4.

U trećem gemu prvog seta Ignatik oduzima početni udarac Škugoru za vodstvo 2:1. Do kraja seta Bjelorus je sačuvao svoj servis-gem i zaključio prvi set sa 6:4.

U drugom setu ponovno Ignatik prvi dolazi do ‘breaka’ kada u petom gemu oduzima našem tenisaču početni udarac za vodstvo 3:2. Do kraja seta Bjelorus je suvereno osvajao gemove na svojim servisima za konačnih 6:4 i ukupnu pobjedu, kao i plasman u polufinale Challengera.