Challenger Chicago: Petra Martić osvojila prvi turnir iz serije WTA 125 u karijeri!

Petra je osvojila turnir u SAD-u.

U povijesti će ostati upamćeno kako je prvi, inauguralni Challenger turnir u američkom Chicagu osvojila jedna Hrvatica. Petra Martić kao druga nositeljica u velikom finalu pobijedila je Njemicu Monu Barthel rezultatom 6:4 i 6:1 nakon samo 68 minuta igre te time došla do svog  pojedinačnog trofeja u karijeri.

U prvom setu naša tenisačica ubrzo je došla do vodstva od 3:0 i mirno privela set kraju, da bi s nova dva breaka u drugom setu povela 4:0 i s lakoćom privela meč kraju. Do pobjede je došla iskoristivši drugu meč loptu.

To je Petri prvi pojedinačni naslov u seriji WTA Challengera 125, dok je osvojila četiri naslova u konkurenciji ITF i to u Zagrebu, talijanskoj Bielli, britanskom Nottinghamu i Puli.