Challenger Le Gosier: Ante Pavić izborio osminu finala

Hrvatski tenisač pobjedom je započeo svoje sudjelovanje na turniru.

Ante Pavić/Foto: Gettyimages

Ante Pavić, 302. tenisač svijeta, uspješno je preskočio prvu prepreku na Challenger turniru u Le Gosieru. On je nakon dva sata i 22 minute igre sa 6:2, 3:6 i 7:6 bio bolji od Kolumbijca Santiago Giralda.

Pavić je odlično započeo prvi set i ubrzo poveo 3:0 iskoristivši break pri rezultatu 1:0. Potvrdu osvajanja prvog seta Pavić je napravio pri rezultatu 5:2 kada je još jednim oduzetim servisom došao do prednosti.

U drugom setu gledali smo drugačiju priču. Kolumbijac je dva puta oduzeo servis našem tenisaču te izjednačio u setovima. Treći, odlučujući set, otišao je u tie-break, s obzirom da tokom seta nije bilo oduzetih servisa. U njemu je Pavić spasio tri meč lopte i iskoristio svoju treću te prošao u osminu finala.