Challenger Recanati: Galović nakon preokreta pobijedio kvalifikanta

Viktor se plasirao u osminu finala.

Viktor Galović, hrvatski tenisač i šesti nositelj Challenger turnira u talijanskom Recanatiju, plasirao se u osminu finala nakon što je pobijedio kvalifikanta iz Španjolske, Andres Artunedo Martinavarra preokretom i rezultatom 6:7, 6:1 i 7:6 nakon dva sata i 30 minuta igre.

U prvom setu vidjeli smo po jedno oduzimanje servisa sa svake strane, a u konačnici je tie-breakom odlučeno da sa 7-5 Španjolac povede.

Ipak, brzo se 180. tenisač svijeta konsolidirao i u drugom setu poveo je 5:0 te ga vrlo brzo i osvojio, da bi na početku odlučujućeg, trećeg seta, odmah napravio break. No, nije ga zadržao pa je i ovaj set otišao u trinaestu igru, u kojoj je rezultatom 7-4 Galović ipak prošao dalje.