Challenger Shenzen: Viktor Galović poražen od domaćeg predstavnika

Galović nije uspio izboriti polufinale.

U četvrtfinalu challenger turnira u kineskom Shenzenu Viktor Galović igrao je protiv domaćeg predstavnika i 305. tenisača na ATP ljestvici, Ze Zhanga i nakon dva sata i 19 minuta igre izgubio 4:6, 7:6 i 3:6.

U prvom setu naš tenisač veći dio meča bio je u podređenoj ulozi, ponajviše zahvaljujući i dosta ranom breaku Kineza pri rezultatu 2:2. Još jednom je Zhang oduzeo servis Galoviću pri rezulattu 5:2, a unatoč re-breaku Kinez je ipak osvojio prvi set sa 6:4.

Odlično je naš tenisač, 187. na svijetu krenuo u drugi set i vrlo brzo poveo 3:0. No, na krilima domaće publike Ze se vreaća u ključnom trenutku, napravivši break pri rezultatu 5:3 i Viktorovom serviranju za set. Odveo je meč u trinaestu igru, u kojoj je Viktor mini-breakom poveo 6-5 i imao set set loptu za izjednačenje rezultata u setovima, koju nije iskoristio, no drugu je i izjednačio na 1-1.

Odlučujući, treći set Kinez je otvorio breakom pri rezultatu 2:1, što se ispostavilo ključnim. Do kraja meča nije ponudio priliku Galoviću za break i izborio je polufinale.