Challenger Shenzen: Viktor Galović u samo sedam sati do pobjede u dva meča!

Veliko postignuće našeg tenisača.

Na Challenger turniru u kineskom Shenzenu Viktor Galović, 187. tenisač svijeta, danas je odigrao ni manje, ni više, nego dva meča. U prvom, zaostalom dvoboju prekinutom zbog kiše, upisao je pobjedu nad Jasonom Kublerom iz Australije rezultatom 3:6, 7:5 i 6:3, da bi u osmini finala izbacio i Miomira Kečmanovića rezultatom 6:2 i 6:1.

U dvoboju protiv kvalifikanta iz Australije Viktor je izgubio prvi set rezultatom 6:3 i to nakon što je protivnik i 201. tenisač ATP ljestvice iskoristio svoju četvrtu break loptu pri rezultatu 4:3. Ipak, u ključnom trenutku drugog seta pri rezultatu 6:5 Galović radi break i dolazi do izjednačenja, da bi u posljednjem setu jedno oduzimanje servisa već pri samom početku kod rezultata 1:0 bilo dovoljno za plasman u osminu finala.

A svega šest sati kasnije očekivao ga je i susret osmine finala i to protiv srbijanskog predstavnika Miomira Kečmanovića. Bila je to lagana zadaća za našeg predstavnika, koji je upisao pobjedu nakon svega 60 minuta igre. U oba seta po dva oduzeta servisa bila su dovoljna za prolaz u četvrtfinale.