Chelsea i Arsenal jedva izvukli pobjede, Liverpool pao kod Newcastlea, Southampton ne posustaje

REZULTATI: NEWCASTLE - LIVERPOOL 1:0 (Perez 73), ARSENAL - BURNLEY 3:0 (Sanchez 70, 90, Chambers 72), CHELSEA - QPR 2:1 (Oscar 32, Hazard 75-11 m/Austin 62), EVERTON - SWANSEA 0:0, HULL - SOUTHAMPTON 0:1 (Wanyama 3), LEICESTER - WBA 0:1 (Cambiasso 47-ag), STOKE - WEST HAM 2:2 (Moses 33, Diouf 55/Valencia 60, Downing 73).

Subota u Premierligi nije bila kobna za većinu favorita, ali mogla je biti. Liverpool je u prvoj utakmici dana na St. James Parku poražen od Newcastlea rezultatom 1:0. Jedini strijelac bio je Španjolac Perez nakon pogreške Morena u vlastitom šesnaestercu. Loša forma Liverpoola nastavlja se pred vrlo važnu utakmicu Lige prvaka protiv Reala iz Madrida.
Chelsea je u gradskom derbiju protiv QPR-a izvukao pobjedu pogotkom Hazarda iz jedanaesterca u 75. minuti. Prije njega strijelac za Chelsea bio je Oscar, a za QPR gol je postigao Austin iz prvog udarca u okvir gola.
Još jedan londonski div bio je uspješan u subotu poslijepodne. Arsenal je na Emiratesu bio bolji od Burnleya, ali otpor slabašnog protivnika slomili su tek u 70. i 72. minuti pogotcima Caluma Chambersa i Alexisa Sancheza.
Southampton i dalje drži drugu poziciju Premierlige. Momčad Ronalda Koemana bila je uspješna na gostovanju kod Hull Cityja pogotkom Wanyame u 3. minuti.
Sutra se igra veliki gradski derbi između Manchester Cityja i Manchester Uniteda.