Chelsea upisao prvi poraz u Premierligi ove sezone

Uspješan nije bio niti Arsenal koji je izgubio od Stokea 3:2, dok je Liverpool na Anfieldu remizirao sa Sunderlandom.

St. James’ Park ostaje uklet za Josea Mourinha. To je jedini engleski prvoligaški stadion na kojemu Portugalac nikada nije slavio. Newcastle je pobijedio 2:1 pogocima Papissa Cissea u 58. i 79. minuti. Didier Drogba ublažio je poraz zabivši u 83. minuti nakon što je igrač Newcastlea Taylor zaradio drugi žuti karton. Sudac je produžio utakmicu šest minuta, ali to nije bilo dovoljno da vodeća momčad Premiershipa izbori neodlučen rezultat.

Arsenal je izgubio na gostovanju kod Stokea 3:2. Domaća momčad već u prvom poluvremenu imala je prednost od 3:0, dok je Arsenal uspio smanjiti na 3:2, ali sve nade u preokret uništio je Chambers dobivši crveni karton u 78. minuti. Liverpool je svojim navijačima priredio još jedno neugodno iznenađenje. Redsi su remizirali sa Sunderlandom na domaćem terenu nakon dvije uzastopne pobjede.