[VIDEO] Cibalia još jednom sigurnom pobjedom potvrdila ostanak u 1. HNL

Cibalia slavi ostanak u 1. HNL, u uzvratnom susretu kvalifikacija slavili su u Vinkovcima protiv Gorice 3:1 te s ukupnih 5:1 osigurali opstanak.

Večeras je u Vinkovcima igran uzvratni susret kvalifikacija za 1. HNL, a domaća Cibalia je s 3:1 slavila protiv drugoplasirane momčadi 2. HNL Gorice te tako s ukupnih 5:1 osigurala mjesto u najvišem razredu hrvatskog nogometa i iduće sezone. Ovom utakmicom također zatvorena je ova sezona 1. HNL.

Nakon što je utakmica u nedjelju odigrana pod jakim vjetrom, danas je igračima neumorno smetala kiša. Ipak to nije spriječilo Ultrase u dolasku i podršci svojoj momčadi, uostalom, bili su i na gostovanju pred tri dana. Cibalia je još ejdnom pokazala puno veću kvalitetu te time potvrdila status favorita i sasvim zasluženo osigurala ostanak u 1. HNL. Ova utakmica imala je nešto više prilika od one zaprešićke, ali i dalje to nije bila neka visoka razina kvalitete.

U prvih desetak minuta ovaj puta više su prijetili domaći igrači, već na samom početku dobar pokušaj Pervana zaustavila je vratnica. Nakon toga i Goričani su se malo oslobodili, ali TatarSedlaček nisu bili precizni. Napokon su Vinkovčani do pogotka za veliko slavlje na tribinama stigli u 29. minuti, strijelac je bio strijelac drugog pogotka prije tri dana Edi Baša. Imao je isti igrač sjajnu priliku i desetak minuta kasnije sam pred Kahlinom, ali nije pogodio okvir gola. To je ubrzo kasnila Gorica pogotkom Pejića, pokazati će se jedinog za njih u ovom dvomeču. S tim rezultatom otišlo se i na odmor.

Ipak, Gorica kao da se predala već nakon tih 45 minuta, Cibalia im je ostavila prostor za igru, ali nisu previše prijetili. Dapače, sve prilike imali su igrači Cibalije, zabili su dva pogotka, a još su dva puta pogađali i okvir gola. U novo vodstvo u 58. minuti lijepim pogotkom doveo ih je Dejan Glavica dok je desetak minuta kasnije u istoj akciji Pervana zaustavila vratnica, a malo zatim i Glavicu.

Točku na i postavio je slavljenik Frane Vitaić. Kapetan Cibalije je na svoj 35. rođendan ušao s klupe u 82. minuti, a samo sedam minuta kasnije pogotkom s tridesetak metara pokopao Goricu i ostavio ih u drugoj ligi.

Sjajan kraj sezone za Cibaliju koja je ipak osigurala ostanak dok će Gorica novu priliku tražiti iduće sezone. Ipak treba primjetiti da obje momčadi imaju dosta mladih igrača i da ne trebaju strahovati za budućnost, neovisno u kojoj ligi igrali.