Cibalia je preokretom u drugom poluvremenu kod Istre uspjela nadoknaditi rezultatski deficit i pobjedom preskočiti Split na ljestvici.

1.HNL: Cibalia prestigla Split

MaxTV 1. HNL/ Foto: prvaliga.hr

U prvome ogledu 33. kola 1.HNL na Aldo Dorsini susret su odigrali domaća momčad Istra 1961, kojima je u goste došla Cibalia.

Susret u Istri su bolje otvorili domaćini, te je za očekivati bilo pobjedu Istre koja je plasirana na 7.mjestu domaćeg prvenstva, dok je vinkovačka momčad bila posljednja.

Žuti su kontrolirali posjed i utakmicu u prvome poluvremenu utakmice, a veća rastrčanost i nadmoć nad gostima im se isplatila u 31. minuti susreta kada je gol za Istru postigao Risto Mitrevski. Istrijani su ubacili loptu iz slobodnog udarca u šesnaesterac Cibalije u koji se ušuljao Mitrevski i spustio loptu u mrežu. Do kraja susreta Istra je imala nekoliko prilika, no na kraju nisu bile realizirane.

U drugome poluvremenu Cibalia je u 60. minuti postigla pogodak preko Marka Pervana koji je lažnjakom prevario igrača Istre te s ruba šesnaesterca pogodio desnu stranu gola. Na krilima pogotka Cibalia je nastavila svoju ofenzivnu igru te su došli do preokreta u 70. minuti preko Edija Baše koji je gol postigao na asistenciju Pervana koji je lijepo prošao desnom stranom te ubacio na glavu Baše.

Utakmica je završila rezultatom 2:1 za Cibaliju koja je tim rezultatom prestigla posljednjeplasiranu momčad prvenstva RNK Split, koji će svoju priliku za opstanak tražiti u predstojećim utakmicama.