[VIDEO]Cibalia uvjerljivom pobjedom gotovo osigurala ostanak u 1. HNL

Cibalia je u prvom susretu doigravanja za 1. HNL uvjerljivo slavila 0:2 protiv Gorice u Zaprešiću te tako praktički osigurala ostanak u ligi.

Odigran je večeras prvi susret razigravanja za 1. HNL. Drugoplasirana momčad druge lige Gorica ugostila je na svom zamjenskom stadionu u Zaprešiću devetoplasiranu momčad prve lige Cibaliju iz Vinkovaca. Gostujuća momčad slavila je sa sigurnih 0:2.

Cibalia je naravno kao prvoligaš ušla u ovaj susret kao favorit, a taj su status u ovoj utakmici i potvrdili. Utakmica je bila puna prekršaja (15 Gorice, čak 20 Cibalije) i pogrešaka s obje strane, osjećala se velika nervoza te važnost utakmice za obje momčadi. Također igru je otežavao i snažan vjetar koji je puhao tijekom cijele utakmice, ali u svakom poluvremenu je jedna momčad imala prednost pa se ne može reći da je to bio neki presudan faktor.

Nešto bolje je u susret ušla domaća momčad, ali jedinu kakvu takvu prijetnju imali su u devetoj minuti kada je najboljeg igrača 2. HNL Benjamina Tatara zaustavio vratar gostiju Šubarić. Ipak, nije mogla Gorica stvoriti prilike unatoč maloj terenskoj andmoći, uostalom kao niti Cibalia koja je nakon dvadesetak minuta preuzela konce igre. Za istaknuti su rtek pokušaj Čuljaka iz daljine koji brani Kahlina te promašaj Zgrablića nakon izgledne situacije sa samo nekoliko metara od gola.

Drugo poluvrijeme sjajno su otvorili gosti. U 51. minuti odigrali su kombinaciju nakon kornera, Matija Mišić kratko je dodao do prezimenjaka Petra Mišića, a ovaj sjajnim udarcem svladao Kahlinu. Bio je to za Mišića prvi pogodak u dresu momčadi iz Vinkovaca.

Nakon toga krenula je ofenzvinije Gorica, pokušao je trener Mladina nešto promijeniti zamjenama, ali jednostavno nije bilo pravih dodavanja. I ono malo što je prošlo sjajne stopere Cibalije lako je kupio vratar Šubarić. Točku na i ovog susreta stavio je u 89. minuti Edi Baša, izbjegao je zaleđe i lagano svladao Kahlinu koji je bio na lopti, ali nije mogao obraniti. Sumnjiva je bila situacija kada su Vinkovčani došli do lopte, možda je bilo prekršaja, ali sudac Jović ostao je nijem.

U konačnici apsolutno zaslužena pobjeda Cibalije koja je bila bolja u svim segmentima igre te realizirala šanse koje su stvorili. Uzvrat u Vinkovcima je u srijedu, također od 20 sati te ćemo nakon toga znati i desetog sudionika 1. HNL za iduću sezonu.