Cibona pobjedom protiv Krke izbjegla ispadanje

Cibona je jedanaestom pobjedom u ABA ligi i ovosezonskom igrom u regionalnom natjecanju ostala u igri za peto mjesto zajedno s Partizanom i Zadrom.

U Draženovu domu Cibona je svladala gostujuću Krku pobjedom 85:78. Iako su tijekom cijele utakmice dominirali, za pobjedu je bio ključan dobar ulazak u utakmicu. Iskoristivši nezagrijanost slovenske Krke, Cibona je prvu četvrtinu završila u svoju korist rezultatom 26:15. Napadački dio Cibone zakazao je u drugoj četvrtini kada po nekoliko minuta nisu uspjeli postići pogodak. Zahvaljujući dobroj obrani prednost domaćina se nije smanjivala, čime je gostima bilo nemoguće uhvatiti priključak. Prvo poluvrijeme potpuno je pripalo Ciboni koja je na odmor otišla s prednošću 41:30.

Odmor je dobro došao Krki koja je u trećoj četvrtini imala svoje najbolje izdanje susreta. Iako su imali više šuteva od Cibone i manje izgubljenih lopti, bezuspješno su pokušavali dostići rezultat. Najmanji zaostatak od pet koševa dostigli su u pretposljednjoj minuti (77:72), a utakmica je u konačnici rezultirala pobjedom Cibone 85:78.

Najbolji u redovima Cibone bili su Nebojša Joksimović s 20 poena, Filip Krušlin sa 17 poena te Ante Žižić s 13 poena uz deset skokova. Za protivničku ekipu najviše poena ubacio je Ive Ivanov (21), dok je Jure Lalić dodao 16 poena uz sedam skokova.

Dok Cibonu u nastavku očekuje susret s dvjema najboljim momčadima lige – Budućnosti i Crvenom zvezdom, slovensku Krku čekaju teške utakmice protiv Mega Leksa i Crvene Zvezde.