A1 liga: Cibona svladala Split

Pobjeda Cibosa u važnoj utakmici.

Split – Cibona 80-98
20:21, 22:20, 14:32, 24:24
Vukovi su na Gripama savladali Split rezultatom 98-80,a ključna je bila treća četvrtina.
Tijekom prvoga dijela momčadi su se izmjenjivale u vodstvu te niti jedna nije uspjela povesti s razlikom većom od pet poena.
 U posljednjoj minuti prije odlaska na stanku iz utakmice izbačen kapetan Cibone Marin Rozić koji je u kratkom vremenu napravio nesportsku pogrešku i tehničku pogrešku.Tada se činilo se kako je domaćima olakšan put do uspjeha u nastavku.U razdoblju od 22. do 27. minute Cibona je ostvarila veliku seriju od 18:0 kojom je zaostatak 45:46 pretvorila u prednost od 63:46. Tu razliku gosti su zadržali sve do početka posljednjeg dijela utakmice, no domaći se nisu predavali te su uzvratili svojoj velikom serijom od 15-0 kojom su se u 35. minuti primaknuli na samo dva poena razlike (76:74) i zaprijetili preokretom.
No, tada su na scenu stupili najiskusniji i vjerojatno najbolji igrači Cibosa u ovom trenutku.Luka Žorić je pogodio dva bacanja, a Marko Tomas je vezao dvije trice i Cibona je otišla na prednost 84:74. Do kraja utakmice su Ratkovica i Novačić pogodili par trica i na kraju je Cibona ostvarila i više nego uvjerljivu pobjedu. Marko Tomas je predvodio Cibonu sa 21 košem i devet skokova, Ivan Novačić je dodao 18, dok su Henrik Širko sa 18 i Mateo Kedžo sa 16 poena bili najučinkovitiji kod Splita. S omjerom pobjeda i poraza 10-4 Cibona je sada treća na ljestvici, dok je Split sa 8-5 na petoj poziciji. Na vrhu je Zadar sa 13-1, a druga je Cedevita sa omjerom 12-1.