Prvi susret osmine finala FIBA Europa kupa

Cibona slavila nad Juventusom

Košarkaši Cibone pobijedili su u Uteni litavski Juventus 83:78 i u seriji na dvije pobjede poveli 1:0.

Cibona je u susret ušla vrlo ozbiljno i time pokazala da je kvalitetnija momčad od petoplasiranog sastava litavskog prvenstva. Takav pristup ih je već u prvoj četvrtini odveo na 12 koševa prednosti, a ta prednost u drugoj dionici porasla je i na 19 koševa razlike (38:19). U trećoj četvrtini Juventus je uspio smanjiti zaostatak na 14 koševa, no u posljednju četvrtinu Cibona je ipak uspjela otići sa 17 koševa prednosti (70:53). Opuštanje hrvatskog sastava u posljednjim minutama utakmice, Juventus je kaznio serijom 14:3 i tako došao na pet koševa zaostatka, no za preokret više nije bilo vremena.

Cibonu su do četvrte gostujuće pobjede na Europa kupu predvodili James Florence s 22 koša i Nik Slavica s 18 pogodaka. Ante Žižić dodao je deset koševa i osam skokova, a Nebojša Joksimović dodao je njih devet. Najbolji u domaćim redovima bili su Edgaras Zelionis s 14 koševa i šest skokova te Laurynas Samenas i Spences Butterfield s po 13 koševa.

Druga utakmica na rasporedu je 2. ožujka u Zagrebu, a bude li potrebno, treća utakmica igrat će se ponovo u Uteni 5. ožujka. Ako se plasiraju u četvrtfinale, Cibonu će tamo dočekati ruski Junisej Krasnojarsk koji je pobjedama s 2:0 slavio protiv Turk Telekoma.