Cibona u napetoj završnici svladala Cedevitu

U derbiju 23. kola A-1 lige Cibona je na domaćem terenu u Draženovom domu svladala Cedevitu 71:69 te se tako izjednačila s njima na ljestvici.

U derbiju 23. kola A-1 hrvatske košarkaške lige Cibona je u Draženovom domu slavila protiv Cedevite rezultatom 71:69.

U zagrebačkom derbiju dva naša ABA ligaša vidjeli smo sjajnu utakmicu. Obje momčadi igrale su vrlo dobro unatoč izostancima važnih igrača. Kod Cibone nije bilo razigravača Reynoldsa dok je Cedevita bila bez usluga BoatrightaArapovića koji su se ozlijedili pred nekoliko dana protiv Partizana. Utakmica je bila neizvjesna do samoga kraja, a na stranu Cibone prevagnula je bolja koncentracija u posljednjoj minuti.

U susret je bolje ušla Cedevita koja je u prvoj četvrtini nekoliko puta imala i po pet poena prednosti da bi na prvi odmor otišli s prednošću 16:20. U drugoj četvrtini stigli su i do svog najvećeg vodstva na utakmici, pogotkom Shurne na isteku 14. minute odlaze na 21:27. Tada se razigravaju Cibosi i pogocima MarinellijaŠakića okreću to u svoje vodstvo 31:28, a na odmor se odlazi s minimalnom prednošću Cibone 36:35.

Treća dionica bila je ponovno vrlo izjednačena, momčadi su se izmjenjivale u vodstvu kako je neke malo bolje krenulo. Na ulazu u posljednjih deset minuta bilo je plus tri za Cedevitu, vodili su 54:57. Nekoliko puta su i u četvrtoj četvrtini povećavali prednost, ali nikako nisu uspijevali prelomiti utakmicu. To je Cibona sve vratila u posljednjoj minuti kada su preciznije šutirali u najvažnijim trenucima. Kapetan Cedevite Bilan tri sekunde prije kraja promašio je oba bacanja kojima bi doveo svoju momčad u prednost, a nakon toga pobjedu je pogođenim bacanjem na drugoj strani potvrdio Šakić.

Na kraju je Šakić bio i najbolji igrač na utakmici, ubacio je 19 poena uz 13 skokova. Samo poen manje ubacio je iskusni Luka Žorić dok je Marinelli odlično zamijenio Reynoldsa te završio utakmicu s 14 poena. Kod Cedevite najefikasniji je bio Rashad James s 15 poena, 13 je imao Toni Katić, a 12 Bilan koji je ipak na kraju ispao tragičar.

Ovom pobjedom Cibona se izjednačila na ljestvici s Cedevitom i Jollyjem, svi imaju jednaki omjer 17-6. Ispred su još Split s omjerom 20-3 te Šibenik koji je na 19-4. Začelje drži Kvarner s omjerom 2-21.