Cibona u Petrovićevom domu stigla do bitnih bodova zahvaljujući pobjedi protiv Mega Leks

Iako se početak utakmice doimao loše, Cibona je pokazala kvalitetu igre i zasluženo slavila protiv beogradske momčadi.

Slavlje Cibone

Cibona je jučer odigrala utakmicu devetog kola košarkaške Lige Prvaka. U Petrovićevom domu dočekala je momčad Mega Leks iz BeogradaU susretu koji je bio vrlo bitan za Vukove, pobjeda je značila šesto mjesto na tablici grupe D, mjesta koje vodi u daljnje doigravanje. Cibona je to i uspjela ostvariti.  Trijumfirala je svladavši momčad Mega Leks rezultatom 87:77 (22:23, 26:16, 23:14, 16:24).

Beogradska momčad preuzela je inicijativu na početku utakmice, prva je došla u vodstvo te ubrzo stvorila osam poena prednosti nad domaćinom. Cibona se brzo vratila i izjednačila rezultat, no gosti su držali minimalno vodstvo kroz većinu prve četvrtine, tako da je prva četvrtina završila minimalnim vodstvom gostiju 22:23. Druga četvrtina je počela slično kao i prva, Mega Leks je vodila dok se Cibona trudila izjednačiti, međutim sve se mijenja tricom Domagoja Bošnjaka u petoj minuti druge četvrtine. Cibona prelazi u vodstvo te ovaj put ne ispušta isto, dolazeći tako do devet poena razlike na kraju prvog poluvremena. Početak drugog poluvremena donijelo je svježinu u Ciboninu igru, cijelo su vrijeme Vukovi  ‘bježali’ s deset ili više poena razlike naposljetku nadigravši gostujuću momčad . Cibona je uvjerljivo privela utakmicu kraju, pobijedivši tako Mega Leks s deset razlike.

U momčadi Cibone igrom su se istaknuli Nik Slavica s 25 poena i devet skokova te Ante Žižić s 14 poena i osam skokova, dok su u momčadi Mega Leks to bili Rade Zagorac s upisanih 16 poena i deset asistencija te Đorđe Šimeunović  s 13 poena i osam skokova.