Cibona u posljednjoj četvrtini prosula pobjedu protiv Budućnosti

ABA Superkup, četvrtfinale: Cibona - Budućnost 90-96 (21-27, 28-20, 23-20, 18-29).

Košarkaši Cibone zaustavljeni su u četvrtfinalu Superkupa ABA lige koji se održava u crnogorskom Baru. Bolja od njih bila je domaća momčad Budućnosti rezultatom 90-96 (21-27, 28-20, 23-20, 18-29).

Cibona je pobjedu ispustila u posljednjoj četvrtini kada se u junaka susreta prometnuo Danilo Nikolić koji je pogodio tri trice za crnogorsku momčad u posljednjih pet minuta susreta.

Cibona je svoje najbolje razdoblje igre imala početkom treće četvrtine kada je Ivan Novačić serijom trica bio najzaslužniji za odlazak na 12 pogodaka prednosti (59-47). Novačić i prvi Cibonin centar Ante Gospić napustili su parket početkom četvrte dionice zbog pet prekršaja što je bio veliki hendikep za Vukove.

Novačić je sa 20 koševa bio najefikasniji kod Cibone, Melvin Cleveland je dodao 18, dok su Budućnost do pobjede predvodili spomenuti Danilo Nikolić sa 17, Nemanja Gordić sa 16 i Filip Barović sa 15 poena.

U posljednjem četvrtfinalu Mornar je izbacio Partizan s uvjerljivih 91:77. Druga hrvatska momčad Cedevita slavila je protiv FMP-a i u polufinalu je čeka susret protiv Mega Bemaxa.