A-1 liga (Finale PH): Cedevita slavila protiv Cibone (87:76) i povela 1-0

Ciboni presudile zaredale trice: “Lopta je išla dobro”

Bila je to neizvjesna utakmica sve do drugog dijela posljednje dionice.  Uoči zadnje četvrtine rezultat je bio 59:59, a kad je Ivan Siriščević poslije prekršaja Luke Žorića na trici zabio tri slobodna bacanja, Cibona je povela 64:61, no Cedevita utakmicu u posljednjih šest minuta rješava tricama (Pilepić dvije, Babić jednu te Walker jednu).

Najbolji u redovima Cedevite bili su Žorić sa 12 poena i četiri skoka, Bilan i Pilepić sa po 11 poena. Kod Cibone su po 13 poena upisali Ante Toni Žižić (6 skokova) i Filip Krušlin, a po 12 su zabili Jasmin Hukić te Nebojša Joksimović.

Veljko Mršić, trener KK Cedevita nakon utakmice komentirao je susret:

„Imali smo priliku vidjeti jednu stvarno dobro utakmicu. Mogli ste gledati dobru košarku, a na kraju smo mi pobijedili, tako da sam super zadovoljan. Ono što me čini sretnim je da smo od prve do zadnje minute imali blagi uspon u igri. Mogli smo možda i prije prelomiti utakmicu, no u zadnjoj četvrtini smo odigrali stvarno dobro. Lopta je išla dobro, pogodili smo sve šuteve koje smo na početku utakmice zbog nervoze promašivali i na kraju zasluženo pobijedili.“

I Damir Mulaomerović, trener KK Cibona  osvrnuo se  na utakmicu, čestitavši Cedeviti riječima:

„Čestitam Cedeviti na zasluženoj pobjedi. Pokazalo se što znači taj roster koji imaju. Mi smo u jednoj situaciji s užim rosterom i u problemima s ozljedama, no to ne umanjuje pobjedu Cedevite. Svojim igračima nemam što zamjeriti. Dali smo dobrih 30 minuta, a ključni trenutak je bio kada je na tri razlike Florence zaspao na jednom preuzimanju. Pilepić je tu zabio jednu tricu, a onda su se na to oni nadovezali s još tri trice i tu su se odlijepili. Na kraju mi nismo imali snage da to zaustavimo. Pokušat ćemo se oporaviti koliko ćemo moći. Imamo dosta problema s ozljedama, ali probat ćemo skupiti ono igrača što imamo zdravih i pokušat ćemo pobijediti Cedevitu na našem terenu.“