Čile slomio Ekvador na otvaranju Copa Americe

U prvoj utakmici Copa Americe Čile je bio bolji od Ekvadora 2:0...

Arturo Vidal/Getty Images

Utakmicom Čilea i Ekvadora počela je 44. Copa America. Domaćini su bili bolji i zasluženo su osvojili tri boda. Već u drugoj minuti Valdivia je uposlio Sancheza, čiji dobar udarac je otišao pored gola. Dvije minute kasnije Sanchez je pokušao lobom, ali je Dominguez lijepom reakcijom spasio svoju mrežu. Čile je nastavio kontrolirati igru, ali nije lako dolazio do prilika pored dobre ekvadorske obrane.

Ekvador je prvu priliku imao u 18. minuti, kad je Bravo prekrasnom reakcijom zaustavio udarac Martineza s dvadesetak metara. Nastavio se pritisak domaćina, ali nije bilo posla za Domingueza. Tek je u 38. minuti vratar Ekvadora obranio pokušaj Valdivije iz teške situacije. Minutu potom su Sanchez i Isla odigrali sjajno dvostruko proigravanje, no Islin udarac nije bio precizan.

Slično se igralo i u drugom dijelu. U 52. minuti se Sanchez oslobodio dvojice čuvara, nanizao još nekoliko driblinga i pao u kaznenom prostoru, ali sudac Pitana se opravdano nije oglasio. Ekvador je zaprijetio već u idućem napadu. Martinez je povratnom loptom pronašao Ennera Valenciu, ali nakon njegova udarca Bravo nije imao posla. U 56. minuti je Vidal bio neprecizan s dvadesetak metara. Valencia je u 60. minuti projurio pored Jare, ali je Bravo otklonio opasnost. Tri minute potom Dominguez je prekrasno reagirao nakon dobrog udarca Vargasa.

U 65. minuti je Bollanos u kaznenom prostoru povukao Vidala i Pintana je pokazao na bijelu točku. Igrač Juventusa je sam izveo kazneni udarac i bio je precizan za veliko slavlje domaćina. Igrala se 74. minuta kad je Fernandez pao u kaznenom prostoru, a argentinski sudac nije pokazao novi kazneni udarac za domaćina već je ofenzivac Fiorentine dobio žuti karton zbog simuliranja. Minutu potom je Bravo imao jedno loše istrčavanje, no nije bilo posljedica.

Ayavi je u 82. minuti ubacio iz slobodnog udarca, a greda je spasila Čile nakon Valencijinog udarca glavom. Tri minute poslije je Sanchez iskoristio pogrešku obrane Ekvadora u pronašao Vargasa, koji je ispod Domingueza pogodio za konačnih 2:0. U sudačkoj nadoknadi je Fernandez dobio drugi žuti karton zbog prekršaja na Paredesu. Vargas je ušao na poluvremenu, Fernandez u 68. minuti, dok je Dinamov Angelo Henriquez ostao na klupi.