Čilić bez izgubljenog seta u osmini finala Wimbledona!

Marin Čilić - prvi Hrvat koji je četiri godine u nizu igrao u drugom tjednu Wimbledona.

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u osminu finala Wimbledona. U trećem kolu Čilić je s 3:0 u setovima (6:4, 7:6(3), 6:4) pobijedio Amerikanca Stevea Johnsona, 31. tenisača svijeta. Čilić je ovom pobjedom postao prvi Hrvat četiri godine u nizu igrao u drugom tjednu Wimbledona.

Hrvatski tenisač prvi set je osvojio zahvaljujući breakom u desetom gemu prvog seta. Marin je u drugom setu došao do 5:2, činilo se kako i drugi set Čilić lagano dobiva, ali onda se Johnson sjajno vrača u set i dolazi na 6:6, Marin  je tie-breaku nadigrao Amerikanca za 2:0 u setovima.

Amerikanac je na početku trećeg seta poveo s 2:0, Marin je se ubrzo vratio u igru i izjednačio na 2:2. Čilić je sjajno servirao, osvojio treći set i došao do pobjede protiv 31. tenisača svijeta.

Čilić igra u sjajnoj formi na ovogodišnjem Wimbledonu, a do sada je pokazao odličnu igru bez puno grešaka.

U osmini finala Čilić će igrati protiv Španjolca Roberta Bautista Aguta koji je bio bolji od Japanca Keia Nishikorija sa 6:4, 7:6, 3:6, 6:3.