Čilić bez izgubljenog seta u trećem kolu Wimbledona

Hrvatski tenisač Marin Čilić odličnom igrom na terenima All England Cluba pobjedom protiv Nijemca Floriana Mayera izborio je prolaz u 3. kolo Wimbledona. Nakon dva sata i 12 minuta odigrane igre Marin je upisao pobjedu s tri dobivena seta 7:6 (2), 6:4, 7:5.

Ipak, nije sve teklo po planu za Čilića, budući da je 33-godišnji Nijemac u dva seta došao nevjerojatno blizu osvajanju seta da bi se Čilić spektakularno vratio i preokrenuo set na svoju stranu. Tako je u prvom setu Mayer servirao za set na 5:4, da bi u trećem setu imao čak 5:2, no Čilić se u oba navrata vraćao iz ponora.

Najbolji hrvatski tenisač prolaz u osminu finala tražit će protiv Amerikanca Stevea Johnsona, 31. igrača na ATP listi s kojim Čilić ima pozitivan skor. Hrvat je Johnsona dobio u njihova dva međusobna susreta, a posljednji put su se trebali sastati u polufinalu Acapulca ove godine, no Johnson je taj susret predao bez borbe zbog ozljede.