Čilić drugi put u dva tjedna poražen od Troickog

U 10. međusobnom dvoboju Marin je upisao peti poraz od Viktora Troickog.

Marin Čilić ispraćen je porazom u drugom kolu ATP 500 turnira u Queensu. Bolji od Marina bio je Viktor Troicki rezultatom 7:6 (8), 2:6, 3:6.

U 10. međusobnom susretu ove dvojice tenisača Čilić je upisao peti poraz i to uzastopni. Troicki je bio bolji tijekom cijelog meča osim u prvom setu kada je Čilić nakon duge borbe uspio iskoristiti sedmu set loptu u tie-breaku.

Odmah početkom drugog seta hrvatski tenisač gubi servis da bi na kraju seta Troicki ponovno oduzeo servis Čiliću za potpuni povratak u meč.

U setu odluke četvrti nositelj turnira držao je servis do rezultata 3:2 kada ponovno Troicki radi break iz kojega se Čilić više nije mogao vratiti.

Prevagu u ovome dvoboju činili su ukupno osvojeni poeni kojih je Troicki imao dvadesetak više te as servisi kojih je srpski tenisač skupio dvostruko više. Na kraju dvoboja bila je vidljiva frustracija na Čilićevom licu koji je meč priveo kraju s par sočnih psovki vjerojatno na račun svoje igre.

Marinu sad slijedi priprema za Wimbledon na kojemu brani jako puno bodova pošto je prošle godine dogurao čak do četvrtfinala. Protivnik Troickom u četvrtfinalu biti će John Isner koji je danas sa 2:1 u setovima izbacio Feliciana Lopeza.