Čilić izbacio Tsongu za četvrtfinale Monte Carla!

Čilić je odigrao sjajan meč i zasluženo slavio u dva seta protiv 14. igrača svijeta, Jo-Wilfrieda Tsonge

Marin Čilić/Getty Images

Marin Čilić vratio se velikim pobjedama! U trećem kolu ATP-a u Monte Carlu bio je bolji od 14. igrača svijeta, Francuza Tsonge s 6:3, 7:6 (7:5). Čilić je Tsongu riješio za samo sat i 26 minuta igre, a iskoristio je jedan break u prvom setu, dok je u drugom setu propustio dvije prilike za oduzimanje servisa kod 3:3 i tek u tie breaku došao do pobjede.

Marin Čilić će za veliko polufinale morati igrati protiv boljeg iz ogleda ĐokovićHaider-Mauer.

Također, bitno je spomenuti kako su oba prošlogodišnja finalista ispala. Od prošlogodišnjeg pobjednika, Stana Wawrinke bio je bolji Bugarin Dimitrov sa 6:1 i 6:2, a Federera je svladao Francuz Monfils 6:4, 7:6 (7:5)