Čilić u finalu Istanbula nakon pobjede nad braniteljem naslova

Marin Čilić stigao je do finala Istanbula sigurnom pobjedom u polufinalu protiv branitelja naslova Diega Schwartzmanna rezultatom 6:1 7:6(7).

Marin Čilić nastavlja s odličnim nastupima na ATP turniru u Istanbulu. Danas je u dva seta rezultatom 6:1 7:6(7) pobjedio branitelja anslova, Argentinca Diega Schwartzmanna (ATP 46.).

Čilić cijeli ovaj tjedan igra vrlo uvjerljivo, a tako je nastavio i danas, unatoč manjem padu igre u jednom dijelu drugog seta. Treći nositelj i branitelj anslova nije imao nikakve šanse, a Marin je pokazao da je ipak kvalitetniji igrač, a posebno je to bilo izraženo u prvom setu. Najveći problem Marinu danas je bio prvi servis koji je ubacivao na tek 47% te imao pet dvostrukih pogrešaka, ali uspio je kvalitetnom igrom to spasiti i u konačnici upisati prilično uvjerljivu pobjedu.

Prvi set trajao je manje od pola sata. Ekspresno je krenuo Čilić, napravio dva breaka te zahvaljujući tome uzeo prvih pet gemova u meču. Tada je Argentinac prvi puta sačuvao servis, ali Čilić na svojem lako potvrđuje prvi set. I u drugi set Marin je krenuo sjajno, s nova dva breaka stigao do 4:0, ali onda je upao u crnu rupu. Izgubio je iduća četiri gema uz anravno dva izgubljena servisa, a iz toga se vratio novim breakom za 5:4 i samo na svom servisu trebao potvrditi pobjedu. Tada i Argentinac radi svoj treći break i odvodi set u trinaestu igru. Tamo je Argentinac stigao do čak tri set lopte, ali Marin ih je sve spasio da bi dobrim servisom iskoristio svoju prvu set i meč loptu rezultatom 9:7tie breaku.

U finalu Čilić čeka boljeg iz dvoboja prvog i petog nositelja, Miloša RaonićaViktora Troickog koji igraju kasnije popodne.