Čilić porazom od Đokovića zaključio Masters

Čilić je upisao pobjedu i dva poraza.

Marin Čilić poražen je u posljednjem kolu skupine na završnom Mastersu od prvog tenisača svijeta Novaka Đokovića. Đoković je slavio s 7:6 6:2 i zaključio grupu sa sve tri pobjede.

Čilić je uoči meča znao da je ispao s turnira pa mu je meč poslužio kao dobar trening za finale Davis Cupa. U prvom setu oba su tenisača suvereno držala svoj servis, samo je Marin kod 3:2 morao spasiti jednu break priliku. Tie break oba tenisača odigrali su gotovo savršeno na servi, izmjenjivali su se u vodstvu bez izgubljenog servisa, Marin je pritom imao i set loptu kod 6:5, da bi Đoković uspio iskoristiti jednu priliku i osvojio set 9:7. U drugom setu se Čilić dosta mučio sa servisom, Đoković mu je dvaput uzeo početni udarac, a i u druga dva navrata je bio blizu.

Čilić je Masters završio sa pobjedom i dva poraza te se okreće Davis Cupu. U drugom susretu grupe Alexander Zverev je sa 7:6 6:3 slavio protiv Johna Isnera i prošao u polufinale.