Čilić porazom od Zvereva šanse za polufinale sveo na minimum

46 neprisiljenih pogrešaka i 17 winnera ostvario je Marin u meču.

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u prvom kolu završnog Mastersa u Londonu od Nijemca Alexandera Zvereva. Zverev je slavio nakon dva tie breaka i približio se polufinalu.

Marin je sjajno otvorio meč, kod vodstva 1:0 iskoristio je prvu break priliku, a nakon toga prijetio na svakom Zverevovom servisu, ali nije uspio podebljati vodstvo. Ipak na servisu za set kod vodstva 5:4 popustila je koncentracija, mladi Nijemac se vraća u igru i odvodi set u tie break. Bolje je Zverev otvorio tie break, imao je 6:3 i dva servisa, ali Marin se vraća, no potom gubi svoj početni udarac i 13. igra odlazi na stranu Zvereva rezultatom 7:5.

U drugom setu Marin je ponovo uhvatio break prednosti kod rezultata 3:3, ali u sljedećem servis gemu nije uspio potvrditi prednost i još jednom je vratio Zvereva u igru. Ovog puta Zverev je tie break uzeo suvereno sa glatkih 7:1 i došao do iznimno važne pobjede.

Čilić je u ovom susretu napravio čak 46 neprisiljenih pogrešaka i samo 52% ubačaja prvog servisa.

U drugom susretu skupine sastaju se Novak Đoković i John Isner.

Marin Čilić – Alexander Zverev 6:7 6:7