Čilić preko Chunga u polufinale Shenzhena

Marin Čilić u četvrtfinalu turnira u Shenzhenu svladao je Chunga sa sličnim rezultatom kao i u prethodnom meču ove godine.

Marin Čilić/Foto: commons.wikimedia.org - Carine06

Hrvatski tenisač Marin Čilić uspio se plasirati u polufinale turnira u Shenzhenu. Slavio je protiv Hyeona Chunga sa 7:6, 6:4 za sat i 36 minuta igre.

Chung je na turniru igrao vrlo dobro, ali ipak protiv drugog nositelja nije mogao. Čilić je u trećem gemu izgubio svoj servis i Chung je stigao do prednosti, ali je već kod 3:2 Marin napravio break i vratio se u set. u 13. igri prvog seta vodila se borba, a kao iskusniji pokazao se Čilić te je zbog mirnije ruke i glave sa 8:6 uzeo prvi set.

Drugi set Čilić je brzo riješio breakom u prvom gemu, a zatim odmah i novi break, te mirno otišao na 5:3 i osigurao pobjedu.

U polufinale će igrati protiv Guillerma Garcije Lopeza.