DRUGO KOLO ROTTERDAMA

Čilić prošao u četvrtfinale, Dodig i Čorić zaustavljeni

Marin Čilić prošao Gillesa Mullera, Dodig zaustavljen od strane Kohlschreibera a Čorić od Monfilsa.

Prvi je na teren od naših tenisača izašao Ivan Dodig koji nije uspio pobjediti favoriziranog Nijemca Philippa Kohlschreibera koji je slavio glatko u dva seta sa 6-4, 6-2. Nijemac je odlično koristio break prilike, Dodig je uspio spasiti samo jednu i to kod 0:40 nakon čega je ipak ponovno izgubio servis i otišao u poraz.
U prvom setu Kohlschreiber je prvi stigao do breaka, Dodig je odmah uzvratio, ali Nijemac je još jednom oduzeo servis hrvatskom igraču koji nije uspio i drugi put odgovoriti.
Nakon što je prvi set osvojio sa 6:4, Kohlschreiber je zaigrao još bolje u drugom. U trećem gemu napravio je break, lakoćom održavao prednost da bi još jednom oduzeo servis Dodigu i dovršio posao.

Težak posao imao je i Marin Čilić koji je uspio izboriti svoje drugo ovogodišnje četvrtfinale pobjedivši u tijesna dva seta neugodnog Gillesa Mullera sa 7-6(2), 7-6(7). U cijelom meču breakova nije bilo, a Müller nije uspio doći niti do jedne break lopte. Čilić je čvrsto držao svoj servis i odveo oba seta u 13. igru.
U prvom setu niti Marin nije imao prilika za oduzimanje servisa, a u tie-breaku bio je vrlo uvjerljiv, odjurio do 6:1 i zatim sa 7:2 uzeo prvi set.
Čilić je mogao ranije riješiti drugi set, u dva gema pritisnuo je servis Müllera, ali nije iskoristio prilike. prvo je kod 2:2 imao dvije neiskorištene break lopte, a zatim kod 5:5 stigao i do 15:40, zatim imao još jednu priliku, ali set je otišao u tie-break.
Tamo je Čilić prve meč lopte imao kod 6:4, jedna je bila uz servis, no ostale su neiskorištene, ali ipak je uspio s 9:7 završiti posao.

U posljednjem meču dana na teren je izašao i Borna Čorić koji je nije uspio preskočiti Francuza Gaela Monfilsa. Iskusni Francuz slavio je u tri seta sa 6-4, 5-7, 6-2.

Tako je u turniru ostao još samo Marin Čilić koji će u petak u četvrtfinalu igrati protiv Dodigovog “krvnika” Philippa Kohlschreibera. Omjer je na strani Nijemca koji vodi sa 5-3 ali valja napomenuti da je zadnji meč između njih dvojice odigran još 2012. godine.