U POLUFINALU WAWRINKA ILI PAIRE

Čilić sjajnom igrom izborio svoje prvo polufinale sezone

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u polufinale ATP turnira u Marseilleu. Četvrti nositelj u četvrtfinalu je svladao Rusa Andreja Kuznetsova 6:3, 6:4 nakon sat i šest minuta igre.

Marin Čilić/Getty Images

Čiliću je za pobjedu protiv 54. igrača s ATP ljestvice bio dovoljan po jedan “break” u svakom setu. Rus u cijelom meču nije imao nijednu priliku za oduzimanje servisa.

Napokon je Marin odigrao jedan meč u kojem se nismo morali nervirati. Naš igrač je rutinski, bez ikakvih problema sa po jednim breakom na početku svakog seta riješio pitanje pobjednika i došao do lagane pobjede!
Odlično je Marin danas servirao, izgubio je samo 9 poena na svome servisu te na kraju lagano sa 6:3 6:4 došao do slavlja protiv Rusa Andreja Kuznetsova.

Čilić i Kuznetsov dosad su igrali dvaput i oba puta uspješniji je bio naš tenisač, 2015. u četvrtfinalu turnira u Moskvi te 2014. u Barceloni.

Sljedeći Čilićev protivnik bit će bolji iz dvoboja između prvog nositelja, Švicarca Stana Wawrinke i Francuza Benoita Pairea.