Marin sve bliže Londonu

Čilić svladao Karlovića!

Marin Čilić plasirao se u osminu finala ATP Masters 1000 koji se održava u Parizu. Po peti put su se sastali Marin Čilić i Ivo Karlović, a ovo je Međugorcu treća pobjeda. Dobio je sa 2:0 u setovima u meču koji je trajao nešto više od jednog i pol sata.

Prvi set se odlučivao u ’tie-breaku’, kako to već inače biva kada je Karlović u pitanju. Obojica tenisača su držala svoje servise i rijetko su dolazili do situacije za oduzimanje servisa. Marin je ranije mogao zaključiti prvi set da je u 10. gemu, pri vodstvu 5:4, iskoristio barem jednu od dvije ’break’ lopte. U trinaestoj igri Marin je pri vodstvu 6:5 imao set loptu, ali ne uspijeva je iskoristiti. Međutim, pri rezultatu 7:7 na Karlovićevom servisu Marin radi ’mini break’ i preuzima vodstvo od 8:7. Odmah na prvom servisu osvaja poen i zaključuje prvi set s 9:7.

U drugom setu smo svjedočili potpunoj dominaciji prvog hrvatskog reketa. Dvaput je oduzimao servis ’Divu sa Šalate’ u 5. i u 7. gemu za ukupnih 6:2.

Nakon što je prošli tjedan osvojio ATP turnir u Baselu, Marin nastavlja s odličnim igrama i u Parizu. Sljedeći protivnik će mu biti Belgijac David Goffin, izravni konkurent za odlazak na turnir najbolje osmorice koji će se održati u Londonu. Naime, u ovom trenutku Marin je deveti na ljestvici, a David osmi.