Čilić u drugom tjednu Roland Garrosa!

Marin Čilić

Odlični Marin Čilić uspješno je prošao treće kolo svladavši Španjolca Feliciana Lopeza s vrlo uvjerljivih 6-1, 6-3 i 6-3 nakon svega sat i 49 minuta igre.

Nije ovo bio susret pretjerane kvalitete, prvenstveno zbog izvedbe Feliciana Lopeza koji je u nekoliko navrata dobivao tretman fizioterapeuta, ali sve u vremenu između gemova tako da stanke tijekom meča nije bilo.

Marin je krenuo vrlo loše u meč, Feliciano je odmah u prvom gemu uspio breaknuti Čilića, ali do kraja seta više nije uspio osvojiti ni gem. U drugome setu odličan početak Čilića, poveo je s 2-0, no pad koncentracije doveo je do vodstva Lopeza od 3-2. Ponovno je Marin počeo igrati bolje i do kraja seta nije Lopezu ponudio ni gem. Treći set je opet krenuo odlično za Marina, poveo je s 3-0 i tu je prednost održavao do kraja susreta za vrlo uvjerljivu pobjedu.

Marin je ovom pobjedom osigurao drugi tjedan turnira, a u osmini finala čeka pobjednika meča između Kylea Edmunda i Kevina Andersona. Marin je u tom meču favorit i ako bude pružio ovakve igre nikakvih problema ne bi trebao imati.

Danas od naših još nastupaju Petra Martić koja igra protiv Anastasije Sevastove, a meč bi trebao početi oko 19 sati.