Čilića čeka Đoković u četvrtfinalu Wimbledona

Novak Đoković (1) vs Kevin Anderson (14): 6:7 (6), 6:7 (6), 6:1, 6:4, 7:5.

Novak Đoković/Foto: Gettyimages

Novak Đoković posljednji je tenisač koji se plasirao u četvrtfinale Wimbledona u muškoj pojedinačnoj konkurenciji.

On je pobjedom nad Južnoafrikancem Kevinom Andersonom izborio 13. meč protiv devetog nositelja Marina Čilića protiv kojega nikada dosad nije izgubio.

Kevin Anderson odličnim je servisom u prva dva seta uspio neutralizirati igru prvog tenisača svijeta te odnijeti pobjedu u prva dva seta trijumfom u tie-breaku identičnim rezultatima 8:6. U sljedeća dva seta Đoković je pomeo Južnoafrikanca s terena prije nego što su organizatori prekinuli meč zbog mraka.

Dvoboj je nastavljen danas od 14 sati, a Anderson je kod vodstva 2:1 propustio dvije prilike za oduzimanje Đokovićeva servisa. Do rezultata 5:5 nije bilo prevelikih uzbuđenja kada srbijanski tenisač oduzima servis protivniku i mirno privodi dvoboj kraju.

Osim Đokovića i Čilića, u srijedu će svoje četvrtfinalne oglede odigrati i Wawrinka te  Gasquet, Murray i Pospisil te Federer i Simon.