Continental Cup: Medveščak na otvaranju protiv domaćina

Medveščak na otvaranju bez bodova.

Počelo je treće kolo Continental kupa, u kojem je s natjecanjem započeo i Zagrebački Medveščak. Hrvatski predstavnik gostuje u Sjevernoj Irskoj, domaćini turnira su Belfast Giantsi, dok sudjeluju u poljski doprvaci GKS Katowice te talijanski Ritten Sport.

Medvjedi su turnir započeli s jednim od favorita turnira, domaći Belfast Giantsi iskoristili su prednost domaćeg leda i slavili s 4:0. Medvjedi su se u prvoj trećini uspješno branili i zadržali početnih 0:0 do samog kraja trećine, ali je petnaest sekundi prije kraja Belfast u vodstvo poveo James Vandermeer. I druga trećina pripala je protivnicima, jedini zgoditak postigao je Lewis Hook, strijelac je bio u šestoj minuti nastavka. Posljednju dionicu još jednom dobili su Sjevernoirci, pogotke su postigli Dustin Johner i Patrick Dwyer. Medvjedi unatoč porazu ostaju u igra za prolazak u daljnju fazu natjecanja, priliku će u nastavku dobiti dvije najbolje momčadi skupine.

Sutra je na rasporedu susret protiv poljskog predstavnika GKS Katowice.

Belfast Giants – KHL Medveščak Zagreb 4:0
(1:0, 1:0, 2:0)