Čop s dva pogotka ‘ubio’ Badeljevu Fiorentinu

Duje Čop potopio je s dva pogotka Badeljevu Fiorentinu.

Duje Čop/Foto: Gettyimages

Duje Čop bio je ključni čovjek u pobjedi svog Cagliarija na gostovanju kod favorizirane Fiorentine (3:1) u 32. kolu talijanskog prvenstva.

Nije trebalo dugo čekati da gosti šokiraju domaće navijače. Već u 7. minuti Farias je probio stranu i ubacio na peterac, a na pravom se mjestu našao hrvatski napadač i ‘zakucao’ loptu iza leđa domaćeg čuvara mreže.

Drugi zgoditak, treći Čopov za Cagliari ove sezone, pao je u 59. minuti – Duje je primio loptu na desnoj strani, varkom se riješio jednoga igrača te lijepo pogodio suprotni kut.

Hrvatski je ofenzivac igru napustio u 70. minuti, a samo je pet minuta kasnije Gilardinu pošlo za rukom smanjiti rezultat i vratiti domaćima kakvu-takvu nadu u preokret. No, to se ipak nije dogodilo, a u drugoj minuti sudačke nadoknade Farias je novim zgoditkom potvrdio veliko slavlje Cagliarija.

Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu u redovima viola, no ni on nije uspio podijeliti napadačima kvalitetne lopte. Fiorentina je imala čak 65 posto posjeda i petnaestak udaraca prema vratima suparnika, no samo je u dva navrata morao intervenirati Cagliarijev čuvar mreže.

Cagliari je ovom pobjedom stigao na sedam bodova od zone spasa šest kola prije kraja Serie A, dok će Fiorentina morati nastaviti ganjati peto mjesto i nastup u Europskoj ligi. Trenutačno zauzimaju šestu poziciju, s bodom manje, ali i utakmicom više od Sampdorije.