Copa America: Miroljubivi remi domaćina s Meksikancima

Čile i Meksiko su podijelili bodove...

Arturo Vidal/Getty Images

Iznimno zanimljiva i efikasna bila je utakmica Čilea i Meksika u drugom kolu skupine A. Meksiko je poveo u 21. minuti kad je Vuoso pogotkom okrunio kontru, ali već pola minute kasnije Vidal je glavom izjednačio. U 29. minuti Meksiko je opet poveo preko Raula Jimeneza, a opet je bila riječ o pogotku glavom. U 42. minuti Čile je opet izjednačio, ovog puta je Vargas pogodio glavom.

U 54. minuti je Flores u kaznenom prostoru oborio Vidala, koji je sam izveo kazneni udarac i svojim trećim pogotkom na Copa Americi je doveo Čile u vodstvo 3:2. No, Meksiko nije odustao i u 66. minuti je Vuoso svojim drugim pogotkom postavio konačnih 3:3. Sudac Carillo je zbog zaleđa poništio Čileu pogotke Valdivije i Sancheza. Napadač Dinama Angelo Henriquez je opet ostao na klupi.

Uoči posljednjeg kola Čile i Bolivija imaju po četiri boda, Meksiko je na dva, a Ekvador bez bodova. Uoči posljednjeg kola je sve moguće, ali Ekvador ima minimalne izglede za četvrtfinale.