Copa America (Ž): Argentina i Brazil posljednje polufinalistice

Saznali smo parove polufinala.

Odigrano je i posljednje, peto kolo skupine B Copa America Femenine i saznali smo sve sudionice polufinala.

Argentina je pobjedom od 2:0 u direktnom susretu za prolaz dalje izbacila Venezuelu. Po jedan gol u svakom poluvremenu bio je dovoljan, Jaimes je zabila u 44. minuti, a Banini u 61.

Brazilke su već ranije osigurale polufinale, a sada su pobjedom nad Bolivijom od 7:0 i osigurale prvo mjesto. Već u prvom dijelu pogotkom Erike iz treće minute te s dva gola Andresse Brazilke su povele 3:0, a pobjedu Selecaa potvrdile su Andressa s nova dva pogotka, Erika s jednim i Millene u nastavku.

U ovom natjecanju polufinala se igraju na način da četiri momčadi sudjeluju u zajedničkoj skupini te međusobnim utakmicama odlučuju o pobjedniku turnira. Te momčadi su Argentina, Brazil, Čile i Kolumbija.