Copa America (Ž): Brazilke nadvisile Argentinu, Venezuela do minimalne pobjede

Odigrane su prve utakmice i u B skupini.

Prve dvije utakmice skupine B Copa America Femenina odigrane su sinoć u kolumbijskom Coquimbu, a favoriti su upisali očekivane pobjede.

Braniteljice naslova, Brazilke, igrale su veliki derbi protiv Argentine i upisale prvu pobjedu nad ljutim rivalkinjama na velikim natjecanjima još od 2010. godine. Završilo je 3:1, a u vodstvo ih je dovela Beatriz u 17. minuti. Gaučosice su izjednačile preko Banini u 54. minuti, no samo dvije minute kasnije Cristiane je vratila Brazil u vodstvo. Konačnih 3:1 postavila je Debinha golom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

U drugoj utakmici Venezuela je s minimalnih 1:0 bila bolja od Ekvadora. Igračica utakmice bila je, već dobro poznata 18-godišnjakinja Deyna Castellanos, čiji je gol završio na trećem mjestu Ferenc Puskas nagrade, u 85. minuti.