Copa America (Ž): Čak 17 golova u dvije utakmice, visoke pobjede Venezuele i Argentine!

Prave golijade gledali smo večeras.

Kakvu nogometnu večer su nam priredile reprezentativke skupine B na Copa America Femenina. U dvije utakmice palo je čak 17 pogodaka, a favoritkinje su očekivano upisale pobjede.

Venezuela je u prvom susretu dana sa čak 8:0 nadigrala Boliviju. Igračica utakmice, dakako, bila je Deyna Castellanos, koja je zabila četiri gola, a pridružila joj se Viso s hat-trickom. Jedan pogodak postigla je i Altuve, a vrijedi spomenuti kako je Morales u 73. minuti zaradila crveni karton za Boliviju.

I Argentina je upisala drugu pobjedu na ovom natjecanju i to nakon što je svladala Ekvador teniskim rezultatom 6:3. Banini, Larroquette i Bravo već su u prvih 11 minuta postigle tri gola, no Ekvadorke se vraćaju preko Vasquez i Rodriguezinog pogotka s bijele točke. Međutim, u 42. minuti Jaimes zabija za 4:2, tri minute kasnije Rodriguez zarađuje i crveni karton, a kazneni udarac na drugoj strani za 5:2 realizira Bonsegundo. U nastavku je Farjado smanjila na 5:3 prije nego je Bonsegundo svojim drugim golom postavila konačnih 6:3, a u 89. minuti još jedan crveni karton za Ekvador zaradila je Ortiz pa je Ekvador do kraja igrao s dvije igračice manje.

Copa America Femenina, treće kolo, skupina B:

Venezuela 8:0 Bolivija (Castellanos 23., 49., 55., 90+3. – 11m, Viso 63., 65., 89., Altuve 74.)

Ekvador 3:6 Argentina (Vasquez 20., Rodriguez 38., Farjado 77. / 2. Banini, 7. Larroquette, 11. Bravo, 42. Jaimes, 45+2. – 11m, 86. Bonsegundo)