Copa America (Ž): Čile izborio polufinale, Paragvaj pobijedio Urugvaj za prestiž

Domaća momčad plasirala se u polufinale.

Odigrane su posljednje dvije utakmice A skupine Copa America Femenina i saznali smo nove sudionice polufinala.

Riječ je o momčadi Čilea, koja je u odlučujućoj utakmici s ogromnih 5:0 deklasirala Peru. Već u prvom dijelu Aedo i Lopez napravile su lijepu prednost, da bi u nastavku Lara, Rojas i Aedo svojim drugim pogotkom potvrdile prolaz u polufinale.

U utakmici igranoj za prestiž Paragvaj je s 2:1 svladao Urugvaj. Povele su Urugvajke preko Ramirez već u drugoj minuti, no Maritnez je do odmora izjednačila, a Peralta u drugoj minuti sudačke nadoknade preokrenula i donijela pobjedu Paragvaju.