Copa America (Ž): Kolumbija deklasirala Urugvaj, remi Čilea i Paragvaja

Započelo je veliko reprezentativno natjecanje.

U ranim jutarnjim satima započela je osma po redu Copa America Femenina, najveće kontinentalno natjecanje Južne Amerike za nogometašice i odigrane su dvije utakmice u skupini A, koja se igra u La Sereni.

Natjecanje je otvorio susret između Kolumbije i Urugvaja, a viceprvakinje nisu imale nikakvih problema te su upisale pobjedu od čak 7:0. Reprezentativke Kolumbije pitanje pobjednica riješile su već u prvom dijelu. Usme, Montoya i Rincon su u prve 43 minute već zabile tri gola, da bi Rolfo minutu kasnije zaradila izravni crveni karton. To je samo olakšalo posao Kolumbijkama, koje su s još tri gola Usme i jednim Echeverri stigle do uvjerljive pobjede i nametnule se kao jedne od glavnih favoritkinja za osvajanje naslova.

U drugoj utakmici ove skupine odigrane jutros, domaća reprezentacija Čilea nije uspjela upisati svoju prvu pobjedu. Protiv Paragvaja susret je završio neodlučeno, 1:1. Gošće su čak i povele preko Villamayor u 53. minuti, no samo sedam minuta kasnije Aedo je donijela bod domaćoj momčadi.

Copa America Femenina, prvo kolo, skupina A:

Kolumbija 7:0 Urugvaj (Usme 2., 45+1., 57., 90+2., Montoya 17., Rincon 43., Echeverri 58.)

Čile 1:1 Paragvaj (Aedo 60. / 53. Villamayor)