Copa America (Ž): Peru uzeo bod Urugvaju, Kolumbijke uvjerljive

Odigrano je treće kolo u skupini A.

Treće kolo skupine A Copa America Femenina je iza nas, a vidjeli smo nove dvije uzbudljive utakmice.

U derbiju začelja sastale su se momčadi bez pobjede u dosadašnjem dijelu natjecanja i remizirale. Riječ je o Urugvaju i Peruu, a susret je završio 1:1. Povele su Peruanke u 38. minuti preko Martinez, no bod Urugvajkama donosi Badell u 59. minuti.

U drugoj utakmici ove skupine Kolumbija je u borbi za prvo mjesto deklasirala Paragvaj s 5:1. U prvom dijelu Usme je dovela Kolumbijke u prednost, da bi u nastavku došla do svog hat-tricka, a po jedan gol postigle su Ospina i Santos. Počasni pogodak za Paragvaj dala je Cortaza u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Copa America Femenina, treće kolo, skupina A:

Urugvaj 1:1 Peru (Badell 59. / 38. Martinez)

Kolumbija 5:1 Paragvaj (Usme 42., 57., 66., Ospina 71., Santos 82. / 90+3. Cortaza)