Copa del Rey: Atletico Madrid i Alaves upisali uvjerljive pobjede

Favoriti nisu imali problema.

Odigrane su prve dvije utakmice osmine finala španjolskog Copa del Rey, u kojima su gosti upisali visoke pobjede te došli na prag četvrtine finala.

Atletico Madrid je s uvjerljivih 4:0 pobijedio trećeligaša Lleidu. Pola sata domaćin je izdržao, no u 33. minuti Yannick Carrasco je centrirao, a Diego Godin glavom zabio za 1:0. Samo četiri minute kasnije Kevin Gameiro pronašao je Fernanda Torresa, koji povisuje na 2:0, da bi Douglas Costa u 69. minuti nakon dvostrukog proigravanja s Juanfranom zabio za 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Antoine Griezmann iz kaznenog udarca u drugoj minuti sudačke nadoknade, nakon što je prethodno crveni karton zaradio Trilles.

U drugoj utakmici osmine finala Alaves je s 3:1 pobijedio još jednog trećeligaša, Formenteru. Demirović je u 36. minuti zabio za prednost gostiju, no Rosa je u 57. minuti izjednačio na 1:1. Ipak, Demirović svojim drugim pogotkom te Munir El Haddadi deset minuta prije kraja donose uvjerljivu pobjedu Alavesu.

Copa del Rey, osmina finala, prvi susreti:

Lleida 0:4 Atletico Madrid (33. Godin, 37. Torres, 69. Costa, 90+2. – 11m Griezmann)

Formentera 1:3 Deportivo Alaves (Rosa 57. / 36., 65. Demirović, 80. El Haddadi)