Copa del Rey: Atletico i Valencia uvjerljivo do četvrtfinala, Halilović zaigrao za Las Palmas

Favoriti nisu imali poteškoća u današnjim susretima.

Prve dvije uzvratne utakmice osmine finala španjolskog Copa del Rey su iza nas i saznali smo prve sudionike četvrtfinala. To su, očekivano, drugoplasirana i trećeplasirana momčad španjolske Primere, Atletico Madrid i Valencia.

Atletico Madrid je bez Šime Vrsaljka nadigrao Lleidu te joj nakon poraza od 4:0 iz prve utakmice, nanio još jedan bolan, 3:0 poraz. Svi pogotci pali su u nastavku. Rojiblancose je u vodstvo doveo Yannick Carrasco nakon ubačaja Coste, dok je Francuz Kevin Gameiro u 74. minuti povisio na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Vitolo sedam minuta kasnije nakon asistencije Fernanda Torresa.

U drugom susretu Valencia je ugostila Las Palmas, koji je u prvom susretu na Kanarskim Otocima izborio remi od 1:1. Ipak, večeras su Šišmiši bili kud i kamo precizniji te upisali uvjerljivu, 4:0 pobjedu. Poveli su domaći preko Luciana Vietta u 30. minuti, a isti igrač 18 minuta kasnije povisio je na 2:0. Na 3:0 povisio je Nemanja Maksimović nakon soloprodora u 54. minuti, a konačnih 4:0 djelo je Vietta, koji je tako upisao svoj hat-trick. Dobra vijest za sve hrvatske navijače je povratak Alena Halilovića u momčad Kanarinaca, a povremeni reprezentativac odigrao je 80 minuta.

Copa del Rey, osmina finala, uzvrati:

Atletico Madrid 3:0 Lleida (Carrasco 57., Gameiro 74., Vitolo 81.) – Ukupni rezultat 7:0

Valencia 4:0 Las Palmas (Vietto 30., 48., 66. Maksimović 54.) – Ukupni rezultat 5:1