Copa del Rey: Valencia i Cadiz posljednji sudionici osmine finala

Poznato je svih 16 klubova sudionika osmine finala.

Odigrane su i posljednje dvije uzvratne utakmice šesnaestine finala španjolskog Copa del Rey i saznali smo svih 16 sudionika osmine finala.

Pravu golijadu gledali smo na Estadio Benito Villamarin gdje je Betis ugostio drugoligaša Cadiz, a iz prve utakmice donio je prednost od 2:1. U dramatičnom susretu momčad iz Seville danas je poražena 4:3 te je zbog više primljenih golova na domaćem terenu ispala. Barral je u trećoj minuti doveo goste u vodstvo, no samo pet minuta kasnije Boudebouz je izjednačio. Igrala se 18. minuta kad je Romera vratio goste u prednost, no u 24. minuti Tello je ponovno izjednačio. Samo dvije minute kasnije Garcia je iz kaznenog udarca zabio za 3:2, a prednost Cadiza povećao je Romera svojim drugim golom u 41. minuti. I Tello je postigao svoj drugi pogodak i to u 65. minuti, no u 78. minuti Kecojević je postavio konačnih 5:3 i odveo Cadiz dalje.

U drugoj utakmici Valencia je sa 4:1 deklasirala Real Zaragozu. Santi Mina otvorio je susret s dva pogotka, po jednog su dodali Ibanez i Vezo, da bi Pombo u 87. minuti zabio počasni gol za konačnih 4:1.

Time smo saznali i sve sudionike osmine finala. Od prvoligaša, dalje su prošli Alaves, Atletico Madrid, Barcelona, Celta Vigo, Espanyol, Las Palmas, Leganes, Levante, Real Madrid, Sevilla, Valencia i Villarreal, drugoligaši Cadiz i Numancia prošli su dalje, dok će trećeligaške boje braniti Formentera i Lleida Esportiu.

Copa del Rey, šesnaestina finala, uzvrati:

Real Betis 3:5 Cadiz (Boudebouz 8., Tello 24., 65. / 3. Barral, 18., 41. Romera, 26. – 11m Garcia, Kecojević 78.) – Ukupni rezultat 5:6

Valencia 4:1 Real Zaragoza (Mina 28., 59., Ibanez 68., Vezo 86. / 87. Pombo) – Ukupni rezultat 6:1