Ćorić i drugi tjedan zaredom ispao u prvom kolu

Guido Pella (Arg, 72) - Borna Ćorić (Hrv, 55): 6:4, 7:6 (2)

tennis-tourtalk.com

U susretu prvog kola teniskog turnira u kineskom Chengdu hrvatski tenisač Borna Ćorić poražen je od Argentinca Guida Pelle 4-6, 6-7 (2).

Bio je to njihov prvi međusobni susret, a 27-godišnji Argentinac stigao je do pobjede za sat i 40 minuta igre.

Argentinac treću priliku u setu za oduzimanjem servisa protivniku nije propustio i pri vodstvu 5-4 oduzeo je Ćoriću gem, a time i set.

U drugom setu oba tenisača su sigurno držala svoj servis i set je razriješen u 13. igri. Ćorić je na startu napravio ‘mini break’, ali i potom izgubio pet poena u nizu što se pokazalo nedostižnim. Na koncu je Argentinac dobio tie-break rezultatom 7-2.

U idućem kolu Pella će igrati protiv prvog nositelja Austrijanca Dominica Thiema koji je u prvom kolu bio slobodan. Ćoriću je to drugi turnir u nizu na kojem je ispao u prvom kolu nakon što je u St. Petersburgu poražen od Nijemca Jana-Lennarda Struffa.