Ćorić i Dodig na korak do turnira u Rimu

Pobjedama u prvom kolu kvalifikacija na Mastersu u Rimu Ćorić i Dodig moraju preskočiti još jednu prepreku za ulazak u glavni turnir.

Ivan Dodig/Getty Images

Hrvatski tenisači Borna Ćorić te Ivan Dodig na korak su do plasmana u glavni ždrijeb turnira u Rimu. Ćorić je bio bolji od talijanskog predstavnika Salvatorea Carusa, dok je Dodig svladao neugodnog Kazahstanca Denisa Istomina.

Ivan Dodig je prvi izašao na teren svladavši 67. igrača svijeta za samo 67 minuta igre rezultatom 6:3, 6:3. Međugorac Istominu nije dopustio niti jednu break priliku tijekom cijelog meča, a u posljednjem kolu kvalifikacija igra danas protiv 77. igrača ATP ljestvice, Brazilca Beluccija.

Borna Ćorić teže je od očekivanog slomio otpor 380. igrača svijeta, Talijana Salvatorea Carusa rezultatom 4:6, 6:2, 7:6 (5). U prvome setu vidjeli smo čak pet breakova od kojih su tri bila Carusova. Drugi je set Ćorić odradio u pravom ritmu, no ponovno je bio u problemima u odlučujućem setu kada je Talijan kod vodstva 5:4 na svom servisu propustio dvije meč lopte.

Ipak, Ćorić je uspio preokrenuti meč odvevši ga do tie-breaka gdje pokazuje svoju kvalitetu izborivši tako meč protiv srbijanskog tenisača Dušana Lajovića.