Ćorić i Karlović bez finala Basela

Ćorića je nakon maestralne pobjede protiv Rafaela Nadala izbacio Belgijanac Goffin, a za Karlovića je koban bio Švicarac Roger Federer.

U 13. međusobnom susretu Karlovića i Federera, maestralni Švicarac odnio je 12. pobjedu rezultatom 7-6 (8), 3-6, 6-3. U meču koji je trajao sat i 42 minute ‘Div sa Šalate’ upisao je 33 as servisa uz 74 posto pogođenog prvog servisa. U prvome setu igrao se tie-break u kojem je Karlović propustio dvije set lopte, dok je domaći tenisač svoju drugu pretvorio u set prednosti. U drugome setu Karlović je odigrao briljantan tenis upisavši 13 aseva i na svom servisu dopustio je Federeru samo tri poena. Četvrti gem trećega seta bio je ključni dio meča. Tada je Federer osvojio break prednosti koji je držao do kraja meča i u nedjeljnom finalu borit će se za titulu koju je prošle sezone osvojio Juan Martin Del Potro.

Protivnik u finalu bit će mu Belgijanac David Goffin koji je svladao mladu nadu hrvatskoga tenisa, Bornu Ćorića. Nakon dva sata i pet minuta borbe Belgijac je slavio rezultatom 6-4, 3-6, 6-3 ušavši tako u svoj treći finale sezone nakon Metza i Kitzbuehela. Borna se mora zadovoljiti prvim ATP polufinalem u kojemu je pružio odličan otpor 28. igraču svjetske ljestvice. Ćorić će od sljedećeg tjedna ući u TOP 100 najboljih tenisača svijeta i biti će najmčađi u tom izabranom društvu.